Meniu
Pirmosios 2016 metų veiklos ataskaitas pristatė Gražiškių ir Bartninkų seniūnės

Kaip ir kasmet pavasario pradžioje seniūnijose pristatomos seniūnų praėjusių metų veiklos ataskaitos, aptariami svarbiausi darbai, numatomi ateities planai. Šiais metais ataskaitinius susitikimus su gyventojais pradėjo Gražiškių ir Bartninkų seniūnijų seniūnės.

Gyventojams už įvykdytus darbus atsiskaito ne tik seniūnai, bet ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras, kuris pristato savo ir Savivaldybės Tarybos veiklą. Pačią naujausią ir šiuo metu aktualiausią informaciją gyventojams perduoda ir į pateiktus klausimus atsakinėja susirinkimuose taip pat dalyvaujantys Savivaldybės specialistai, kitų valstybinių institucijų atstovai.

Šiemet gyventojams pirmoji atsiskaitė Gražiškių seniūnijos seniūnė Ramutė Didvalienė. Į susitikimą susirinkusiems seniūnijos gyventojams ji pateikė išsamią savo ir visų seniūnijos darbuotojų veiklos ataskaitą.

Seniūnė paruoštame pristatyme aptarė svarbiausius seniūnijos statistinius duomenis, seniūnijoje vykdomą veiklą, darbą su socialinės rizikos šeimomis, pagrindines žemės ūkio tendencijas ir kt.

Seniūnė gyventojams pristatė svarbesnius seniūnijoje atliktus darbus. 2016 metais nutiestos vandens trasos Gražiškių civilinėse kapinėse. Taip pat buvo sutvarkytos Vygrelių, Graužinių, Olgino senųjų kapinaičių teritorijos, jose pastatyti paminkliniai akmenys. Skardupių kaime likviduotas pastatas – elektros skydinė, vandentiekio bokštas, gręžtinis šulinys vandeniui. Baigtas kelio Skardupiai–Gudeliai kelio kapitalinis remontas.

Per 2016 metus daug nuveikta ir kultūrinėje bei sporto veikloje. Be tradicinių ir valstybinių švenčių minėjimų, seniūnija dalyvavo žemdirbių šventėje Vilkaviškyje, surengė vaikų Kalėdų eglutės, Gražiškių seniūnijos vasaros šventes, įdomią ir daug dalyvių sulaukusią jaunimo spartakiadą. Vasarą Gražiškiuose buvo minima mokyklos 150 metų jubiliejaus šventė.

Išskirtiniai, tik Gražiškių seniūnijai būdingi „Šyvio šokdinimo“ pasirodymai parėjusiais metais surengti ne tik mūsų rajone, bet ir pas kaimynus. Šįkart gražiškiečiai Šyvį „šokdino“ Vižainio miestelyje, Lenkijoje.

Gražiškiečiai turi ir dar vieną gražią tradiciją. Seniūnija iš Gražiškių kilusiems kraštiečiams suteikia Gražiškių garbės piliečių vardus. Praėjusiais metais Gražiškių garbės piliečių vardai už Gražiškių krašto garsinimą bei paramą įteikti A. Petruliui ir J. Lukoševičiui. Jiems padovanoti ir specialūs atminimo medaliai.

Vienais svarbiausių darbų 2017 metams seniūnė įvardijo Širvintos gatvės išasfaltavimo baigimą, automobilių stovėjimo aikštelės prie stadiono įrengimą, fermos-veršidės griuvėsių Vaitkabalių kaime likvidavimą.

Bartninkai

Kovo 14 d. Bartninkų seniūnijos gyventojams veiklos ataskaitą pateikė seniūnė Violeta Raulinaitienė. Pristačiusi pagrindines charakteristikas ir statistinius duomenis, seniūnė pristatė seniūnijos vykdomą veiklą, papasakojo apie ateities planus.

Kaip informavo V. Raulinaitienė, žemės ūkis Bartninkų seniūnijoje ir toliau išlieka pagrindine gyventojų verslo šaka. 2017 m. sausio 1 d. Ūkininkų ūkio registro duomenimis, seniūnijoje yra 411 veikiančių ūkininkų ūkių. Nors ūkininkų skaičius sumažėjo, palyginus su ankstesniais metais, tačiau net 59 ūkiuose ūkininkauja jaunieji ūkininkai. Bartninkų seniūnijoje ir toliau pastebimas pieno gamintojų mažėjimas – per metus pieno gamintojų sumažėjo iki 250 (2015 m. buvo 260 pieno gamintojų,  2014 m. – 339).

Atvykę į Bartninkų seniūniją turistai tikrai turi ką pamatyti ir kur apsistoti. Lankytojus priima kaimo turizmo sodyba, įsikūrusi Bartninkų miestelyje, ir „Mockabūdžių laisvalaikio ir pramogų kompleksas“, esantis Mockabūdžių kaime.

Šiuo metu seniūnijoje yra susikūrusios šešios bendruomenės, kurios aktyviai ruošia projektus bendruomenių namams ir aplinkai tvarkyti, organizuoja įvairius šventinius renginius ir jaunimo sportines varžybas.

Neabejotinai daugelis yra girdėję apie jau tradicinėmis tapusias tarptautines bėgimo varžybas rengiamas Bartninkuose. Šias bėgimo varžybas seniūnija organizuoja kartu su Bartninkų J. Basanavičiaus mokykla-daugiafunkciu centru. Jų maršrutas – nuo dr. Jono Basanavičiaus gimtinės (Ožkabalių kaime) iki Jono Basanavičiaus vardu pavadintos mokyklos. Iš viso – 6,8 km. Kasmet varžybos sulaukia vis daugiau dalyvių, o jų nugalėtojai apdovanojami prizais.

Pristatydama ataskaitą seniūnė aptarė ir socialinius klausimus. 2016 metų pradžioje seniūnijoje buvo 16 šeimų, įtrauktų į socialinės rizikos sąrašą. Metų pabaigoje tokių šeimų seniūnijoje liko 11. Per metus socialinė darbuotoja šiose šeimose apsilankė 357 kartus.

Pristatydama per metus atliktus darbus, seniūnė pasidžiaugė Alksninės kapinėse atliktais vandens gręžinio ir vandens sistemos įrengimo statybos darbais ir prie kapų gyventojų patogumui pradėta įrengti automobilių stovėjimo aikštele. Be to, praėjusiais metais veikiančiose Bartninkų kapinėse apgenėti medžiai, pašalinti nupjautų medžių kelmai, suremontuota apie 100 metrų tvoros, pastatyta atraminė akmenų sienelė ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Pasidžiaugta ir Bartninkų miestelio Žalumynų gatvėje įrengtu šaligatviu.

Pasirūpinta ir seniūnijos turistiniais objektais. Nuo Piliakalnių piliakalnio pašalinti menkaverčiai medžiai, išmontuoti mediniai nusidėvėję laiptai. Piliakalnių ir Svirkalnio poilsiavietėse atnaujinti lauko baldai, sutvarkyta aplinka. Budavonės miške, vietoje, kurioje buvo nukankinti kunigai, sutvarkyta aplinka ir pastatyta tautodailininko Kazimiero Martinaičio skulptūra „Angelas“.

Pasak V. Raulinaitienės, prioritetinis šių metų darbas yra Žalumynų gatvės Bartninkų miestelyje išasfaltavimas, kurio jau daug metų laukia šios gatvės gyventojai. Artimiausiuose planuose yra ir gatvių apšvietimo įrengimas Bajorų, Sausininkų, Vartų, Rasių, Vaisbūniškių kaimuose. Taip pat toliau bus siekiama gerinti vietinės reikšmės kelių būklę, išvalant pakelėse menkaverčius želdinius. Per šiuos metus norima pabaigti įrengti automobilių stovėjimo aikštelę Alksninės kapinėse, suremontuoti ir naujai pagaminti dalį Piliakalnių piliakalnio laiptų ir poilsiavietės baldų.

Sulaukia svečių

Ne tik seniūnai atsiskaito už per metus atliktus darbus. Seniūnijų gyventojams savo ir Savivaldybės Tarybos 2016 metų veiklą pristato ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Susitikęs su gyventojais Savivaldybės vadovas pristato svarbiausius Vilkaviškio rajono statistinius duomenis, apžvelgia 2017 metų Savivaldybės biudžetą ir jo paskirstymą, detaliai aptaria per 2016 metus jau įvykdytas ir planuojamas investicijas mūsų rajone.

Kalbėdamas apie Savivaldybės Tarybos veiklą meras įvardija kiek sprendimų priimta, kokios priimamų sprendimų pagrindinės temos. Kartu su seniūnijų gyventojais diskutuojama socialinės paramos, švietimo, infrastruktūros gerinimo, savivaldybės kelių priežiūros ir kitais aktualiais klausimais.


Su meru atvyksta ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, kuris atsako į gyventojams rūpimus klausimus, žemės ūkio aktualijas rajone ir visoje Lietuvoje pristato Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė, svarbius pakeitimus atliekų tvarkyme pristato Savivaldybės ekologas Darius Bunikis. Į susirinkimus kviečiami ir kitų valstybinių įstaigų darbuotojai: aktualias seniūnijų gyventojams naujienas pristato Vilkaviškio r. policijos komisariato pareigūnai, VSDFV Marijampolės skyriaus atstovė Dovilė Rapulskienė bei kiti svečiai.Ieva Rinkevičiūtė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė