2017.10.17, antradienis
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys
Į pradžią VILKAVIŠKIO
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija Biudžetinė įstaiga,
S. Nėries g. 1,
70147 Vilkaviškis,
tel. (8 342) 60 062,
faks. (8 342) 60 066,
el. p. savivaldybe@vilkaviskis.lt
Juridinių asmenų registras,
kodas 188774441
Teisinė informacija Veikla Paslaugos Renginiai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
a
a
a

a
aa
a
a
a
 
a

 
 
 
 

 

VARTOTOJŲ PRISIJUNGIMAS
Naujienos ir aktualijos
Paežeriuose vyko pasitarimas dėl savivaldybių partnerystės su artimaisiais kaimynais

Gegužės 5 dieną Paežerių dvare Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo komitetas, Seimo lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Vilkaviškio rajono savivaldybė organizavo pasitarimą „Savivaldybių partnerystė su artimaisiais kaimynais: bendradarbiavimo geroji patirtis, problemos, veiksmingo sprendimo pasiūlymai“. Pačiame gražiausiame mūsų rajono savivaldybės kampelyje svečiavosi Švietimo ir mokslo, Kultūros, Vidaus bei užsienio ministerijų, kitų šalies pasienio regionų atstovai, savivaldybių merai, švietimo padalinių darbuotojai.

Renginį moderavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Pagrindinis pasitarimo tikslas – apžvelgti ir įvertinti, kaip saugoma lietuvybė kaimyninėse šalyse, aptarti sėkmes ir nesėkmes, pasidalinti patirtimi, susitarti dėl tolimesnių lietuvybės išsaugojimo, įprasminimo žingsnių.

Susirinkusius svečius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Vilkaviškio muzikos mokyklos ugdytiniai. Pranešimus įvairiomis temomis skaitė ministerijų atstovai, svečiai iš savivaldybių, Konsulatų Gardine, Karaliaučiuje ir Tilžėje, Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas, Euroregiono „Nemunas“ Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius.

Vilkaviškio rajono savivaldybės patirtimi pasidalino Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji padarė pranešimą apie mūsų rajono savivaldybės, įstaigų bendradarbiavimą su kaimyninėmis šalimis. Vilkaviškio rajono savivaldybė bendradarbiauja su Rusijos federacijos Kaliningrado srities Gusevo, Gurjevsko, Černiachovskio ir Nesterovo municipalinių rajonų administracijomis, Lenkijos Respublikos Olecko miesto savivaldybe, Suvalkų apskrities savivaldybe, kultūriniai ryšiai palaikomi su Punsko, Vižainio, Šipliškės, Suchovolės valsčiais. Pranešėja papasakojo apie švietimo, kultūros įstaigų, sportininkų, Vištyčio regioninio parko vykdomus tarptautinius projektus su kaimyninėmis šalimis, mokyklų iniciatyvas bendradarbiaujant su Tolminkiemio muziejaus darbuotojais, apie problemas, kurios kyla dėl politinių priežasčių ir mūsų šaliai nepalankų teisės aktų.

Kitas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto išvažiuojamasis posėdis numatomas Tauragėje.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas


ALGIRDAS NEIBERKA
Vilkaviškio r. savivaldybės
meras


 Gyvenimo aprašymas
Priėmimo valandos
 Mero pavaduotojas
 Veiklos ataskaitos
 
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Posėdžio transliacija
 
RENGINIŲ
KALENDORIUS
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
 Įveskite savo el.paštą
 
 
© Vilkaviškio rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama SmartWeb sistema.