Meniu
Miestas sužydės gėlėmis, tad puoškimės ir mes

Įgyvendinant projektus gražėja Vilkaviškio miesto gatvės ir kvartalai, o miesto apželdinimu rūpinasi pati savivaldybė. Jau keleri metai miestas puošiamas gėlėmis ir įvairiausiais kitais želdiniais. Šiais metais Vilkaviškio rajono savivaldybė, prisidėdama prie miesto gražinimo, atnaujins Jono Basanavičiaus aikštę įrengdama gėlines, kurios netrukus papuoš Vilkaviškio miesto centrinės aikštės erdves.

Administracijos prašymu UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ jau yra nupirkęs 6 gėlines, kuriose iki Gatvės muzikos dienos, minimos gegužės 19 dieną, sužydės gėlės. Naujosios gėlinės bus iš akmens masyvo ir padengtos dekoratyviniais akmenukais, tad puikiai derės prie bendro J. Basanavičiaus aikštės dizaino. Jau nuo kitos savaitės prasidės intensyvūs darbai ir miestas vėl bus žydintis. 

Naujų gėlių vazonų apželdinimas nėra vienintelis darbas, kuriuo šiais metais bus puošiamas miestas. Gegužės 19 dieną tradiciškai miestiečius papuošti Vilkaviškio tiltus pakvies „Santakos“ laikraščio kolektyvas, kuris organizuos akciją „Gėlės – mūsų miestui“ ir apsodins tiltus gyventojų dovanotomis gėlėmis. Kiekvienais metais ši akcija sulaukia būrio dalyvių: gėles miestui dovanoja ir pavieniai grožiui neabejingi žmonės, ir kolektyvai, visuomeninės organizacijos bei valdžios atstovai.  

Turbūt kiekvienas, kuris čia gyvename, dirbame ar mokomės, norime bei siekiame, kad mūsų miestas ir visas rajonas būtų gražesnis bei jaukesnis. Viso šito galime siekti bendromis jėgomis, kiekvienas pagal savo supratimą, darbštumą. Siekti, kad atvykusieji išsivežtų gerus įspūdžius, o čia gyvenantieji jaustųsi jaukiai ir patogiai. Tai padaryti labai paprasta. Tiesiog galime sukurti jaukesnę aplinką nelaukdami, kad kažkas už mus tai padarys: imti ir patys apsitvarkyti, pagražinti savo kiemo ar daugiabučio teritoriją, pasirūpinti, kad mūsų poreikiai netrukdytų šalia gyvenantiems, saugoti ir tausoti kitų jau sukurtą gerovę. Kviečiame ir visas savivaldybėje veikiančias įstaigas, įmones, organizacijas prisidėti prie gražesnės ir jaukesnės aplinkos kūrimo, miesto puošimo gėlėmis.

Ši vasara bus ypatinga – Lietuvoje minimas valstybės 100-metis, pažymėtas įvairiais renginiais ir šventėmis, lauksime atvykstančių turistų ir mūsų kraštiečių, tad visi bendromis pastangomis parodykime mūsų miestą pačiomis gražiausiomis jo spalvomis.


Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija

Asociatyvi iliustracija