Meniu
Lietuvos komanda išlydėta į saugaus eismo konkursą Vengrijoje

Šiemet jau 24-ajį kartą vykusiame konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ buvo apdovanoti labiausiai eismo taisykles išmanantys ir geriausiai transporto priemones valdantys moksleiviai. Po atkaklios atrankos, į Lietuvos komandos sudėtį pateko 4 geriausiai konkurse pasirodę vaikai iš visos Lietuvos. Galime pasidžiaugti, jog į komandą pateko net 2 Vilkaviškio rajono mokiniai. 

Konkurse geriausiai pasirodė: Donata Stasykytė, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija, Martynas Markevičius ir Emilija Grigaitytė, Vilkaviškio r. Keturvalakių pagrindinė mokykla-daugiafunkcinis centras, Eligijus Mozūraitis, Šakių r. Slavikų pagr. mokykla. Vaikus ruošė Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė.

Geriausiai konkurse pasirodę moksleiviai ne tik džiaugiasi organizatorių prizais, bet ir vyks į Vengriją, kur rugsėjo 6–9 dienomis vyks 33-iasis ETEC 2018 saugaus eismo konkursas. Šį renginį organizuoja gerai automobilių sporto mėgėjams žinoma tarptautinė automobilių sporto federacija FiA (Federation Internationale deI Automobile).

Lietuvos komandai tai bus jau 22 startas. Pernai Albanijoje lietuviai užėmė 12 vietą, viso dalyvavo 24 komandos iš visos Europos šalių.

Pagal konkurso nuostatus Vengrijoje varžysis keturi 10–12 metų vaikai, kuriems teks atlikti 9 teorines kelių eismo taisyklių  ir dviračio vairavimo praktines užduotis.

Pagrindinis šio renginio tikslas – skatinti moksleivius laikytis kelių eismo taisyklių, lavinti dviračio vairavimo įgūdžius, skleisti saugaus ir kultūringo elgesio pavyzdžius mūsų keliuose ir gatvėse.