2017.05.24, trečiadienis
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys
Į pradžią VILKAVIŠKIO
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija Biudžetinė įstaiga,
S. Nėries g. 1,
70147 Vilkaviškis,
tel. (8 342) 60 062,
faks. (8 342) 60 066,
el. p. savivaldybe@vilkaviskis.lt
Juridinių asmenų registras,
kodas 188774441
Teisinė informacija Veikla Paslaugos Renginiai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
a
a
a

a
aa
a
a
a
 
a

 

 

VARTOTOJŲ PRISIJUNGIMAS
Naujienos ir aktualijos
Švietimo aktualijos
Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Erasmus+“

Balandžio 23–30 d.  Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai: Ieva Gudiškytė, Greta Bylaitė, Evelina Krečikaitė, Evaldas Jablonskis ir Ieva Antanavičiūtė, kartu su anglų kalbos mokytoja Vilma Imbrasiene, dalyvavo tarptautiniame projekte „Erasmus+“. Šiais metais projekto dalyviai rinkosi Lenkijoje, Barlineko mieste. Mokiniai iš Lietuvos, Italijos, Turkijos ir Lenkijos susitiko bendrai veiklai, kurios tema  – „Teatras – langas į pasaulį“.

Pirmiausia, atvykę į Barlineką, projekto dalyviai aplankė žymias vietas, susipažino su jo istorija. Visus pasveikino miestelio meras. Vėliau, paruošę projektui skirtus plakatus, įsitraukėme į įvairią kūrybinę veiklą.

Projekto metu lenkų aktorė Kataržina Pavlovska vedė užsiėmimus, kurių metu mus supažindino su menine raiška, vaidybos pagrindais. Kasdien mokėmės pažinti teatrą kitaip – žaisdami, kurdami, inscenizuodami. Aplankėme Ščečino teatrą, kur režisierius supažindino mus su teatro istorija, aktoriaus profesija, aprodė užkulisius. Svarbiausia projekto dalis – parengti vaidinimai, kuriuos pristatėme miesto aikštėje Barlineko gyventojams.

Projekto metu turėjome galimybę ne tik pažvelgti į teatrą giliau, bet ir susipažinome su skirtingomis kultūromis. Kiekvienos šalies komanda turėjo paruošti namų darbus – pristatyti savo šalį. Italų vakaro metu šios šalies mokiniai dainavo itališkas dainas, parodė filmuką apie savo gimtąjį miestą Neapolį, mokė pagaminti tikrą itališką picą. Turkų vakaro metu visi „sudalyvavome“  tradicinėse turkų vestuvėse. Lietuviams teko svarbiausi – jaunosios ir jaunojo – vaidmenys. Jie, pasipuošę turkų tradiciniais rūbais, buvo „sutuokti“ laikantis visų papročių. Lenkai, papasakoję apie savo istoriją, visus pakvietė prie laužo. Apsirengę tautiniais rūbais, mus mokė dainuoti lenkiškai, vaišino nacionaliniais patiekalais. Mes, Lietuvos komanda, taip pat papasakojome apie savo šalį, gimtąjį miestą. Parodėme nufilmuotą mūsų gimnazijos direktoriaus Sauliaus Spangevičiaus palinkėjimą visiems projekto dalyviams. Savo naujuosius draugus mokėme šokti liaudies šokius „Bitute Pilkoji“ ir „Linksmapolkę“. Pavaišinome namuose pagamintais lietuviškais patiekalais: duona, baltu sūriu, rūkyta dešra, medumi, gira. Padovanojome pačių pagamintas trispalves apyrankes.

Džiaugiamės, kad dalyvavome šiame projekte. Susipažinę su įvairiomis kultūromis, lyginome jų panašumus ir skirtumus, įgijome gyvenimiškos patirties, mokėmės vieni iš kitų, atradome naujų saviraiškos būdų, tobulinome anglų kalbos įgūdžius. Svarbiausia – susiradome naujų draugų, kurie tapo išties artimi. Draugystę tęsiame susirašinėdami socialiniuose tinkluose. Dalijamės kasdieniais rūpesčiais, džiaugsmais, įspūdžiais.

Mes dėkingi mūsų vadovei Vilmai Imbrasienei  už galimybę visa tai patirti.

 

Ieva Antanavičiūtė, projekto dalyvė.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas


ALGIRDAS NEIBERKA
Vilkaviškio r. savivaldybės
meras


 Gyvenimo aprašymas
Priėmimo valandos
 Mero pavaduotojas
 Veiklos ataskaitos
 
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Posėdžio transliacija
 
RENGINIŲ
KALENDORIUS
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
 Įveskite savo el.paštą
 
 
© Vilkaviškio rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama SmartWeb sistema.