Meniu
Iššūkis – „Surink Lietuvą!“

Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau ir tavo draugams puikią idėją! Šiandien, liepos 12 d., startuoja projektas „Surink Lietuvą“ , sujungęs visas 60 savivaldybių. Projekto esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, bet ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi kiekviename aplankytame krašte įsigyti to krašto formos magnetuką, o surinkus visas 60 dalių sujungti jas į visumą - Lietuvos žemėlapį!

Šis Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro inicijuotas projektas sujungė visą Lietuvą – 60 savivaldybių. Žemėlapio kūrimas užtruko net devynis mėnesius, buvo rinkta informacija iš visos Lietuvos, bendradarbiauta su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Visa informacija buvo ištyrinėta, ieškant patraukliausio būdo ją pavaizduoti tokiame mažame plotelyje – magnetiniame žemėlapyje. Projekte dalyvauja ir Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras.

„Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, sujungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo „aukso amžiaus“, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“ – projektą palaiko laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti, parodyti ar suteikti galimybę padegustuoti. Kiekvienas magnetas yra lyg atskira istorija – Šiaulių miesto magnetas simbolizuoja saulę, Ukmergės krašto magnetukas pasakoja apie piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės – apie dinozaurus ir drugelius, Marijampolės – apie kates, kurias mylėjo grafienė, o Vilkaviškio apie tautos patriarchą dr. Joną Basanavičių, „Tautiškos giesmės“ autorių Vincą Kudirką ir Suvalkijos perlą Paežerių dvarą. O kur dar gausybė dvarų, bokštų, įdomių asmenybių... Jūsų laukia 60 įdomių pasakojimų, potyrių ir nuotykių. Šias istorijas taip pat galėsite išgirsti per radijo stotį „Extra FM“, kuri kiekvieną savaitę pakvies aplankyti ir susipažinti vis su nauju rajonu. Dar vienas projekto „Surink Lietuvą“ partneris – vežėjas „Kautra“, kuris skatins keliauti po Lietuvą suteikdamas nuolaidas. Taigi, jei susidomėjote, paskubėkite įsigyti savo krašto detalę, nes kol kas pagaminta tik 1000 Lietuvos žemėlapių.

Daugiau informacijos apie nuolaidas kelionėms po Lietuvą, projekto eigą, bei įspūdžius galite rasti Facebook paskyroje „Surink Lietuvą“: https://www.facebook.com/SurinkLietuva/.