Meniu
Gražiškių gimnazija apdovanota Žaliąja vėliava

Šiandien, birželio 3 dieną, Gražiškių gimnazijoje (direktorė – Grita Launikonė) vyravo šventinė nuotaika – už pastangas įgyvendinti aplinkosauginės mokyklos principus gimnazijos bendruomenė pirmą kartą apdovanota Žaliąja vėliava ir įteiktas Aplinkosauginio fondo sertifikatas, kurį atvežė ir įteikė Lietuvos gamtosauginių mokyklų koordinatorius Renaldas Rimavičius.

Žalioji Vėliava yra aukščiausias tarptautinis apdovanojimas už gamtosauginę veiklą. Gamtosauginės mokyklos, kitaip dar „Eco-Schools“, yra didžiausia pasaulinė tvarių mokyklų programa – ji prasideda mokyklos klasėje, tačiau išsiplečia toli už jos ribų: įtraukia visą mokyklos bendruomenę, mokinių tėvus, artimuosius ir galiausiai visą gyvenamąją aplinką. Didžiausias programos pasiekimas, be abejo, yra tai, kad ji, įtraukdama skirtingas kartas, bendruomenes, augina ekologijai ir tvariam vartojimui prijaučiančių žmonių visuomenę.

Be jau minėtos Gražiškių gimnazijos, Vilkaviškio rajone gamtosauginės mokyklos statusą turi ir Vištyčio Petro Kriaučiūno mokykla-daugiafunkcis centras (centro direktorius – Zigmas Vasaitis). Gražiškių gimnazijoje vykusiame šventiniame renginyje ši mokykla Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu apdovanota jau penkioliktąjį kartą!

Gamtosauginės mokyklos idėjos puoselėjimą Gražiškių gimnazijoje inicijavusi biologijos mokytoja metodininkė Janina Vasaitienė pasakojo, kad Gamtosauginių mokyklų programa orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Gražiškių gimnazija gamtosauginės mokyklos principus pradėjo įgyvendinti prieš tris metus ir per juos įgyvendino daugybę veiklų, susijusių su aplinkosauginių žinių kaupimu, vietinės bendruomenės įtraukimu, vandens bei energijos vartojimo mažinimu, tarptautinių ryšių užmezgimu ir t. t. Net Gražiškių gimnazijos mokomoji mokinių bendrovė (MMB) „Mylu-Mylu“ orientuota į ekologiją – gamina minkštus ekologiškus žaisliukus. Be to, juos įsigijusiems asmenims dovanų įteikiama ir pasaka, kurioje skatinama rūšiuoti atliekas, neteršti aplinkos ir paraginti aplinkinius elgtis taip pat atsakingai. Gimnazijoje taip pat veikia „vabzdžių viešbutis“, vykdomos įvairios veiklos, susijusios su gamtos tausojimo klausimais.

J. Vasaitienė nuoširdžiai dėkojo visai bendruomenei ir ne kartą kartojo, kad šis apdovanojimas yra visų nuopelnas, nes kiekvienas bendruomenės narys, vienaip ar kitaip, yra prisidėjęs, kad gimnazija garbingai atstovautų gamtosauginės mokyklos statusą.

Pasveikinti gimnazijos bendruomenę su gražia švente ir garbingu apdovanojimu atvyko daug svečių: Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas, Vištyčio regioninio parko direkcijos vadovas Nerijus Paškauskas, Gražiškių seniūnijos seniūnė Ramutė Didvalienė.

Visi svečiai džiaugėsi gražiomis mokyklų iniciatyvomis ir palinkėjo ateityje taip pat puoselėti aplinką, kurioje gyvename, švarinti gamtą ir skatinti tai daryti kitus.