Meniu
Amerikietis į Vilkaviškį atvyko pažinti savo prosenelio ir senelio gimtųjų vietų

Spalio 3 dieną Savivaldybės meras Algirdas Neiberka sulaukė netikėto svečio: jį aplankė į Lietuvą ir į Vilkaviškio kraštą pirmą kartą gyvenime atvykęs žydų kilmės amerikietis Džimas Marveris (Jim Marver). Amerikietis į mūsų rajoną atvyko ieškoti savo senelio ir prosenelio gyvenimo Vilkaviškyje pėdsakų.

Atvykusį svečią lydėjo Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas, žurnalistė Kristina Žalnierukynaitė, kiek vėliau prisijungė Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, istorikas Antanas Žilinskas.

Svečio pasakojimu, Džimo prosenelis yra gyvenęs Virbalyje, o 1869 metais, vengdamas paėmimo į rekrutus, išvyko į Ameriką. Kiek vėliau, 1884 metais pas tėvą į Ameriką išvyko ir Džimo senelis, būdamas 15 metų amžiaus. Seniausi atrasti dokumentai, susiję su giminių gyvenimu Vilkaviškyje datuojami 1820 metais. Giminystės šaknys veda ne tik į Virbalį, bet ir į Pilviškius bei Vilkaviškio miestą. Šias vietoves atvykęs amerikietis ir norėjo aplankyti, taip pat jį labai domino ir kitos, su žydų tautybės žmonių istorija susijusios, vietos mūsų rajone.

Džimas jau daug metų renka informaciją ir domisi savo šeimos medžiu, tiki, kad tai yra labai svarbu, o akimirka, kai atvyko į mūsų rajoną jį labai sujaudino. Atvykti į Vilkaviškį jį, kaip ir daugelį kitų žydų kilmės užsieniečių, paskatino Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės piliečio Ralfo Selindžerio sukurtas internetinis puslapis, kuriame galima rasti daug informacijos apie Vilkaviškio krašte gyvenusią žydų tautą, jų palikuonis.

Atvykusius svečius maloniai priėmęs Savivaldybės vadovas domėjosi amerikiečio šeimos istorija, sveikino jo norą pažinti giminės šaknis, be to, svečiui trumpai pristatė Vilkaviškio kraštą. Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat parodė R. Selindžerio jam dovanotą senojo Vilkaviškio žemėlapį, kuris buvo pieštas ranka Dvoros Dolevs. Šio žemėlapio kopija įteikta savo šaknų ieškančiam svečiui.

Nors Dž. Marveris mūsų krašte lankėsi tik vieną dieną, tačiau spėjo daug ką pamatyti ir aplankyti. Svečias apsilankė savo senelio ir prosenelio gimtosiose vietose Virbalyje, susipažino su Vilkaviškio miestu, Paežerių dvaru ir muziejumi, lankėsi Vilkaviškio geležinkelio stotyje. Lankydamasis Vilkaviškio rajono savivaldybėje svečias taip pat apžiūrėjo parodos „Senasis Vilkaviškis“ nuotraukas, kurios puošia patalpų sienas.


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė