Vilkaviškio rajono savivaldybė - straipsniai :Alvito Šv. Kazimiero namuose globojami vaikai svečiavosi Vokietijoje
Meniu
Alvito Šv. Kazimiero namuose globojami vaikai svečiavosi Vokietijoje

Jau tampa tradicija, kad Alvito Šv. Kazimiero namuose globojami vaikai vasarą vyksta į Vokietiją. Prieš tris metus buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vechtoje esančiais vaikų globos namais Marienhain. Viso vizito metu mūsų delegaciją lydėjo Alvito Šv. Kazimiero namų geradaris, Vilkaviškio garbės pilietis Alfonsas Hopingas.

Šiais metais pasisvečiuoti vyko 8 globotiniai, du darbuotojai, vertėja Zita Karpavičienė, Alvito pagrindinės mokyklos direktorius Rolandas Bulkauskas ir marijampolietė menininkė Ieva Voroneckytė. Vizito metu Vokietijoje ne tik pamatėme, kaip gyvena globos namų vaikai, bet ir keliavome, lankėme terapinį lėlių teatrą, Maltos ordiną bei mokėmės teikti pirmąją pagalbą. Vaikai turėjo galimybę dalyvauti šaudymo varžybose, kuriose užėmė prizines vietas.

 Vokietijoje globos namų auklėtiniai su menininke Ieva ir vokiečiu Danny Janky pratęsė meno projektą „Draugystė vienija“. Šis projektas vokiečių vizito metu kovo mėnesį buvo pradėtas vykdyti Alvito pagrindinėje mokykloje, kurioje kelias dienas įvairiomis technikomis mokiniai tapė paveikslus bei kūrė Alvito Šv. Kazimiero namų logotipą.  

Kitais metais švenčiant Alvito Šv. Kazimiero namų įkūrimo dvidešimtmetį laukiama gausi Vechtos vaikų globos namų bei geradarių iš Vokietijos delegacija.

 

Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Vilma Puodžiūnienė